İçindekiler

Dentway Diş Kliniği Suadiye

İstanbul denince akla ilk gelen caddelerden birisi Kadıköy’de bulunan Bağdat Caddesi’dir. Bağdat Caddesi’nde dünyaca ünlü markaların mağazaları, restoran ve kafeleri olduğu gibi bir takım özel sağlık kuruluşlarını da kapsamaktadır.

Özel tıp merkezlerinden diş kliniklerine kadar birçok kaliteli sağlık hizmeti alabileceğiniz kurumlar mevcuttur. Diş poliklinikleri arasında öne çıkanlardan birisi de Suadiye’de bulunan Dentway Diş Kliniği’dir. Dentway Diş Kliniği bünyesinde bulundurduğu alanlarında uzman 15 hekimiyle beraber hastalarına multidisipliner tedavi çözümleri sunmaktadır.

Dentway diş kliniği Suadiye’de alışılmışın dışındaki en önemli özelliği hastalarıyla olan iletişimleri diyebiliriz. Kliniği ziyaret eden hastaların birçoğu kendilerini sanki evlerindeymiş gibi hissettiklerini ifade ediyorlar. Bu samimi ve içten ortamın oluşmasındaki en önemli faktör ekip ruhunu oluşturmalarından kaynaklanmaktadır. Dentway’de çalışan hekim, asistan, sekreter ve yardımcı personeller arasındaki iletişimin iyi olması iş akışını kolaylaştırdığı gibi hastalarında kendilerini içeri çeken bir ruh haline sahip olmalarını sağlamaktadır.

Dentway diş kliniği Suadiye’nin çalışma sisteminden kısaca bahsetmek gerekirse, ilk randevuda hastaların muayenesi yapılıp bir tedavi planı çıkarılmaktadır. Muayene eden hekim gerekli görürse muayenesi panoramik röntgen ile hatta bazı durumlarda klinik bünyesinde bulunan 3 boyutlu tomografi sistemi ile destekleyebilmektedir. Ardından çıkan tedavi planının maliyeti konusunda muhasebe bölümü hastalara gerekli bilgileri aktarmaktadır. Hastaların kabul etmesi durumunda tedavilerine aynı gün başlanabilmektedir.

Dentway diş kliniğini farklı kılan en önemli özelliklerden bir tanesi de her tedavinin alanında uzman hekimler tarafından yapılmasıdır. Örnek vermek gerekirse, cerrahi bir tedavi gereksiniminde (implant, gömülü 20 yaş diş çekimi gibi) çene cerrahı işlemi yapmaktadır. İmplant üstü porselen kaplama yapılacağı zaman ise protez uzmanı hekimler hastayı devralmaktadır. Başka bir örnek ise, diş eti rahatsızlığı olan bir hastanın tedavileri diş eti hastalıkları uzmanı tarafından yapıldıktan sonra restoratif tedavilerinin devamı için ilgili uzman hekime yönlendirilmektedir.

Dentway Diş Kliniği Suadiye’yi öne çıkaran bir diğer özellik ise çocuk diş tedavilerine verdikleri önemdir. Klinikte bulunan 7 tedavi odasında 2 tanesi sadece çocuk hastaların tedavisi için organize edilmiş durumdadır. Dentway diş kliniğinin bünyesinde 3 çocuk diş sağlığı uzmanı bulunmaktadır.

Çocukların rahat tedavi olabilmeleri için her türlü detay düşünülmüş durumdadır. Örneğin çocuk hastaya tedavisi başlamadan önce hangi çizgi filmi izleyeceği sorulur ve tedavinin stresine girmemesi sağlanır. Tedavi bittikten sonra kendisine bir başarı kitapçığı hediye edilir ve ayrıca hediye dolabından bir hediye seçebilmektedir. bu tip küçük sürprizler tedavileri devam edecek küçük misafirlerin bir sonraki randevusuna daha istekli gelmesini sağlamaktadır. Her bireyde olduğu gibi çocuk hastalarında kontrollerinin çok düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Dentway diş kliniği bu konuda oldukça prensipli bir şekilde hastalarını tek tek takip edip çocuk diş hekiminin tespitleri doğrultusunda 4 veya 6 ayda bir kontrole çağırmaktadır. Bu şekilde çocuk hastaların kontrollerini aksatmamasını sağlayıp olası dişsel sorunların başlangıcında fark edilmesini ve erken dönemde tedavisinin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Dt. Arca Baydar

Son Blog Yazıları

İmplant Tedavisinden Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

Hastalarımızdan en çok aldığımız sorulardan biri olan implant tedavisinden önce ve sonra neler yapılmalıdır? sorusunun cevaplarını sizler için derledik. Hastanın…

Süt Dişlerine Tedavi Yapılmalı Mı?

Ebeveynlerin nasıl olsa düşecek dediği süt dişlerinde herhangi bir diş rahatsızlığı durumunda sorulan ‘ Süt Dişlerine Tedavi Yapılmalı? mı sorusuna…

DÜŞEN KÖPEK DİŞ YERİNE YENİSİ ÇIKAR MI?

Düşen köpek diş yerine yenisi çıkar mı? Köpek dişinin ağızdaki fonksiyonu nedir? Ne zaman köpek dişi oluşur ve hangi yaş…

Online Hızlı Randevu