Karizmatik, zeki, etkileyici ve aynı zamanda çok başarılı bir erkek yönetici görünümü için diş tasarımı ve diş estetiğinden nasıl yararlanılır?

Karizmatik bir yöneticinin ağız ve diş sağlığı çok iyi olmalıdır. Karizmatik ve etkileyici görüntünün tamamlayıcısı iyi bir gülüş ve etkileyici dişlerdir. Sağlıklı ve yüz ile ahenkli dişler kişinin çok daha etkileyici olmasın sağlar. Bu sayede karşısında ki kişilere etkisi daha güçlü olur. Dişlerin formu ve rengi başarılı bir yöneticinin karakterinin dışa vurumudur. Özellikle erkeklerin karakter tayinini dişlerin morfolojilerinden yapmak mümkündür. Gülüş tasarımı ile biz diş hekimleri iş adamlarının olmak istedikleri yönetici tipi için bir model oluşturmaktayız. Böylece karizmatik bir yöneticiliğe bir katkı sağlamaktayız.

Diş Estetiği Kişi Üzerinde Nasıl Etkiler Sağlıyor?

İyi bir tasarım uygulanarak yapılmış bir gülüş estetiği sayesinde kişi kendini daha rahat hissetmektedir. Kendine olan öz güveni çok artmaktadır. Rahat gülebilen ve sıkılmadan diş ve diş etlerini gösterebilen insan sayısı çok azdır. Bu nedenle iyi bir gülüş simetrisine sahip olmak kişiyi çok farklılaştırmaktadır.

Erkeklerde Gülüş Tasarımının İş ve Özel Yaşamlarına Nasıl Bir Katkısı Olur?

Erkeklerin özel yaşantısında iyi bir gülüş sahibi olmak ciddi katkı sağlamaktadır. Kadınların ilk etkilendikleri erkeklerin dişlerinin rengi ve yaşıdır. Daha sonra dudaklar ve gözler gelir. Bu nedenle erkeklerde ön iki üst dişin rengi ve şekli çok önemlidir. Bu iki diş karakteri tayin eder.

Özellikle dişlerin fırlaklığı ve köşelerinin yüz ile olan korelasyonu sayesinde kişiye hem sempatik katar hem de liderlik özelliklerini pekiştirir.

İş Başarısını Artırıyor Mu?

Sempatik ve sportif bir gülüşe sahip bir yöneticinin gülüşünde sorunları olan bir yöneticiye göre başarısı tartışılmaz şekilde daha üstündür. Sebebi ise çalışma arkadaşları tarafından daha fazla ciddiye alınıp değer verilir. Özellikle altındaki pozisyonda çalışan personel için ciddi bir rol model olur.

Özellikle iş hayatında aktif olan genç yöneticilerin etkileyici bir gülüşe sahip olmaları için “yönetici gülüşü” gibi bir tasarım yapılabilir mi?

Yönetici tasarımı yapmak kesinlikle mümkündür. Artık yöneticilerin yaşam koçları biz estetik diş hekimleri ile beraber çalışmaktadırlar. Yaşam koçu görüntünün önemini bildiği için estetik bir gülüşünde öneminin çok farkındadır. Bu nedenle yöneticilere özel bir tasarım yapılmaktadır.

Yönetici Gülüşü Tasarlanırken Nelere Dikkat Edilir?

Yönetici gülüşünde önemli olan kişinin nasıl bir yönetici olmak istediğidir. Bu nedenle öncelikle hem yönetici adayından hem de yaşam koçundan ön bilgi alıp tasarımı bu bilgiler ışığında gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede istediğimiz sonuca daha fazla yaklaşmış oluyoruz.

Erkeklerdeki Gülüş Tasarımlarında da Dudak ile Diş Ahengi Önemli Mi?

Kesinlikle diş ile dudak yapısı arasında ciddi bir ilişki vardır. Erkeklerde özellikle alt dudak kalınlığı çok önemlidir. Üst iki dişin boyu ve genişliğini dudaklar belirler. Dudakların renkleri ve bitiş çizgilerinin keskinliği ise dişleri köşelerinin sertliğini belirler.

Diş Eti Rengine Göre Diş Rengi Nasıl Belirlenir?

Diş etinin rengi eğer açık ise dişin rengini de açık yapmak mümkündür. Diş eti rengi koyulaştıkça dişin rengi de biraz koyulaşmalıdır. Eğer buna özen gösterilmez ise diş ağızda çok yapay bir şekilde görünür. Ayrıca diş etlerinin rengini lazer ile değiştirmek mümkündür.

İş kadınları için de durum aynı mı? Ya da erkek patron ile çalışan iş kadınları da diş estetiğinden yararlanıyor mu?

İş kadınlarında ise bizler çok farklı bir strateji uygulamaktayız. İş kadınlarında seksi gülüş biraz daha öne çıkmaktadır. Bu nedenle iş kadınlarında gülüş tasarımı erkeklerden çok farklı yapılmaktadır.