Hastalarımızdan en çok aldığımız sorulardan biri olan implant tedavisinden önce ve sonra neler yapılmalıdır? sorusunun cevaplarını sizler için derledik. Hastanın çene kemiği kalitesi hakkında bilgi edinmek için diş çekmek operasyonlarından önce hastanın filmleri değerlendirilir. Daha sonra diş hekimi kullanacağı implant türüne karar verir. İmplantların şekil ve boyutları farklı durumlara göre değişeceği için bu aşama oldukça önemlidir. Yine bu aşamada hastaya implant tedavisi ile ilgili tüm bilgiler verileceği ve işlemden sonraki görüntü gösterileceği için olumsuz sonuçla karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.

İmplantların takılması diş çekimlerinden sonra başlar. İmplantlar takılmadan önce ağız içi hijyenin sağlanması çok önemlidir. İmplantların takılması tamamen cerrahi bir işlem olduğu için bu noktada sterilizayon gereklidir.

Gerekli hijyen sağlandıktan sonra, diş hekimi implantın takılacağı bölgedeki diş etlerini cerrahi operasyonla açar. Çene kemiğini gördükten sonra kemiğe fazla yüklenmeden yeterli boşluğu takar ve implantı vidalar. İmplantın üstü kapatma vidalarıyla kapanır ve diş etleri yeniden dikilir.

Kliniğimizde uygulanan Diş İmplant Tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İmplant Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant tedavisi sonrası hastanın şişlik hissetmesi normaldir. Yanak bölgesinden implantların olduğu bölgeye 10 dakika aralıklarla buz uygulaması yapılabilir, bu uygulama şişliğe iyi gelecektir.

https://www.traditionrolex.com/20

İmplant tedavisinden önce ve sonra neler yapılmalıdır? sorusuna yanıt arayan bilinçli bir hastaysanız bu maddelere dikkat etmekte fayda var.

İmplant Tedavisinden Ne Kadar Sürede İyileşilir?

İlerleyen teknoloji sayesinde yaşanan diş kayıpları tedavisinde neredeyse gerçeğe yakın başarılı sonuçlar alınmaktadır. İmplant tedavisi ile kısmen ya da tamamen yaşanan diş kayıplarına müdahale edilmekte, bu tedavi sonrası hastaların beklentileri karşılanmaktadır.  İmplant tedavisinden sonra iyileşme süreci; operasyon bölgesinin büyüklüğüne, vida sayısına, cerrahi tekniğe ve bu süreci nasıl yönettiğinize bağlı olarak değişir. Tek bir implant yarasının iyileşmesi için gereken süre ile kemik tozu uygulanan kompleks bir vakanın iyileşme süresi farklı olacaktır. İmplant tedavisinden sonra iyileşme süreci bir kaç gün süren hafif şişlik, basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen sızlama ve bazen de morarma olabilir. Doktorunuzun önereceği ilaçları düzenli kullandığınız zaman bu süreci oldukça kolay atlatabilirsiniz. Yaklaşık 7-10 gün içerisinde yara bölgesi birbiri ile kaynaşarak iyileşir. İmplant uygulaması ile birlikte kemik tozu, sinus lift yapılmışsa şişlik ve rahatsızlık hissi biraz daha fazla olabilir. Dikişler ise yaklaşık 7-10 gün içerisinde hekim tarafından alınır.

Kliniğimizde uygulanan tedavi görsellerine İnstagram adresimizden ulaşabilirsiniz.