İçindekiler

Ön Dişe İmplant Olur Mu?

Ön Dişe İmplant Olur Mu, Ön Diş Bölgesinde İmplant Yapımı Mümkün mü gibi benzer soruların yanıtların yazımızın devamında tüm detayları ile vermeye çalıştık.

İmplant uygulamalarının sürekli olarak artması ve kullanıcıların bu yönde oluşan özel talepleri sayesinde implantlarda bir takım özel değişimler meydana gelmektedir. En gelişmiş ve kullanıcı taleplerini fazlasıyla karışılmakta olan ITI implant   ve çeşitli  sistemlerine ait bir türünü oluşturan  özel ön bölge implantları tercih edilmektedir. Bu özel implant türü, üst çene üzerinde ikinci kesici dişler ve alt çenede de ön kesici dişler için son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca bu özel uygulama İmplant destekli üst yapının da şekillenmesinde oldukça estetik bir kolaylıklar sağlamaktadır. Kullanıcıların memnuniyetini fazlasıyla kazanabilmekte ve uygulama sonrasında ise olumsuz durumlar ortaya çıkmamaktadır.

Ön Dişe İmplant Olur Mu evet bu özel tür sayesinde mümkün olabilmektedir.

İmplant uygulamalarının kolay bir şekilde uygulanabilir olması göze oldukça hoş gelmesi ve kişinin estetik bir ağız yapısına sahip olabilmesi adına son dönemlerde çok fazla talep görebilmektedir.

Diş kaybının oluştuğu noktalarda kaliteli ve en sağlıklı yöntem olarak fazlasıyla uygulanmaktadır.

Ön Diş İmplant Uygulaması Nedir?

Ön Bölgede İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ön bölge diş estetiği için Ön Dişe İmplant Olur Mu sorusunun yanıtı evettir. Çapı istenilen biçimde dar ve geniş olabilen implantlar üretilmeye başlandıktan sonra ön dişlere implant olmaya başlandı. Oldukça özel ve önemli bir uygulamayı oluşturan bu yöntem, tüm ön  dişler üzerinde uygulanabilmektedir. Kullanılan implantın sahip olduğu özel gövde çapı, 3.3mm ye kadar dar bir yapıya  sahip olabilmektedir.

Alt çeneye yan yana uygulanmakta olan implantların arasında olması gereken boşluk mesafesi 4 mm olmalıdır. Bu sayede kemiğin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi sağlanmaktadır.

Ön dişlere uygulanmakta olan implant modelleri diğer, bilindiklere göre oldukça özel ve hassas ölçülerden oluşmaktadır. Yapılan hekim kontrolü sonrasında doğru ölçülerden oluşan ön diş implantı kişiye özel bir şekilde hayata geçirilmektedir.

Sağlıklı ve sorunsuz bir kullanım için diğer dişler ile uyumu ve konumsal olarak doğru bir biçimde yerleştirilmesi çok önemli detaylar olabilmektedir. Damak üzerine açılan özel boşluğa büyük bir titizlik içerisinde yerleştirilen ön implant diş, sorunsuz kullanıma hazır hale getirilerek hastanın kullanımına sunulmaktadır.

Öne uygulanan ve gerçekten çok özel bir implant olarak hayata geçirilen ürünler, grade 4 titanyum malzemesi kullanılarak üretilirler. Ardından kullanıma hazır hale gelebilmesi amacıyla da titanyum plazma özellikli spreyler ile kaplanmaktadır. Sağlamlığı ve sağlıklı yapısı ile kişilerin ağzında uzun yıllar hiçbir sorun teşkil etmeksizin kullanılmaktadır.

Ön Diş İmplant Fiyatları

Ön diş implant fiyatları, hastanın muayenesi sonucunda belirlenmekte olan bir durumdur. Kişilere yapılacak olan tedavinin şekline süresine ve yapılacak olan ön diş implantın boyutlarına ve de sayısına bağlı olarak birbirinden farklılık göstermektedir.

Özel röntgen ve benzer çalışmalar yapılarak gerekli ölçüler alınarak işleme ait bir fiyat çalışması yapılmakta ve hastaya daha en başında sunulmaktadır. Hastanın onay vermesi ile işlem için gerekli süreçler başlamaktadır.

Normal dişlere en yakın ve problemsiz kullanım avantajı ile implant destekli dişler tercih edilmektedir.

Tam anlamıyla estetik bir görüntü için tercih edilmektedir. Tek parçadan oluşan bu özel implant modeli, her zamanki gibi standart bir implant uygulaması şeklinde kolayca yerleştirilmektedir. Bu işlem diş hekimi tarafından cerrahi bir işlem şeklinde gerçekleşmektedir. Ön dişe implant olması sonrasında da diğer implant uygulamaları gibi kolayca iyileşme sağlanmaktadır.

Ön dişlerini çeşitli sebeplere bağlı olarak kaybetmekte olan hastalarda ya da diş sıkması alışkanlığı yaşamakta olan hastalarda sıklıkla bu özel uygulama kişilere uygulanabilmektedir.

Özel bir uygulama şekli bulunduğundan birtakım tetkikler, kontrol ve muayenelerin sonrasında hekim onayı ile gerçekleşebilmektedir. Size en uygun ölçülere ait bir implant hayata geçirilerek çık kısa bir süre içerisinde uygulama gerçekleşmektedir.

Ön Diş Bölgesinde İmplant Yapımı bu şekilde kolayca sağlanabilmektedir. Sorunsuz bir uygulama alabilmek için bu konuda çeşitli tecrüleri bünyesinde barındırmakta olan uzman bir hekimden destek almak istenilen sonuçlara daha kısa sürede kavuşmanızı sağlamaktadır.

Ön Diş Bölgesinde İmplant Yapımı sonrasında kişiler normal yaşamlarına hızlı bir şekilde dönüş sağlayabilmektedir. Ömürlük bir uygulama olduğundan ötürü kolay kolay düşme ve yerinden çıkma gibi istenmeyen durumları ortaya çıkartmamaktadır.

Sizlerde diş kayıplarınızdan ötürü dişlerinizde implant uygulamasını yaptırmak istiyor ve bunu ön dişlerde yaptırmak istiyorsanız daha önce benzer sayıda Ön Dişe İmplant yapmış hekimlerden profesyonel destek almanızı tavsiye edebiliriz.

Son Blog Yazıları

İmplant Tedavisinden Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

Hastalarımızdan en çok aldığımız sorulardan biri olan implant tedavisinden önce ve sonra neler yapılmalıdır? sorusunun cevaplarını sizler için derledik. Hastanın…

Süt Dişlerine Tedavi Yapılmalı Mı?

Ebeveynlerin nasıl olsa düşecek dediği süt dişlerinde herhangi bir diş rahatsızlığı durumunda sorulan ‘ Süt Dişlerine Tedavi Yapılmalı? mı sorusuna…

DÜŞEN KÖPEK DİŞ YERİNE YENİSİ ÇIKAR MI?

Düşen köpek diş yerine yenisi çıkar mı? Köpek dişinin ağızdaki fonksiyonu nedir? Ne zaman köpek dişi oluşur ve hangi yaş…

Online Hızlı Randevu