İçindekiler

İmplant Bakımı

Diş implantı özel bir bakım gerektirmez. Doğal dişlerimizi nasıl düzenli fırçalıyorsak aynı şekilde implant yapılan bölgeyi de fırçalamalıyız.
Diş implant bakımı için en önemli işlem diş ipi veya ara yüz fırçası kullanımıdır. Diş ipleri ve ara yüz fırçaları ile kaplamaların aralarını temizlemek bakteri oluşumunu ciddi oranda engelleyecektir. Ağız suları yani gargaraları kullanmak, ağız hijyenine katkı sağlayacaktır. Ayrıca diş beyazlatma uygulamalarıyla da dişlerinizi daha beyaz ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.
Düzenli bir ağız, implant diş bakımı ve rutin diş hekimi kontrolleri ile implantlarınızı yıllar boyu  güvenle kullanabilirsiniz

İmplantların Çıkarılması

Bazen yukarıda anlattığımız sebeplerden bazen de yanlış uygulama sonucu hastaya zarar vereceğini düşündüğümüz implant uygulamalarından sonra o diş implantını çıkarmak gerekebilir. Bu işlem aslında implant yapmaktan daha zor bir işlemdir. Çünkü implantı çıkarmak için özel aletler ile implantın yapıştığı kemiği kesmek gerekmektedir. Kemiğe dokunmak demek şişlik ve ağrı demektir. Bu nedenle mümkün olduğunca implantları en iyi şekilde yerleştirmeli ve bu çıkarma işlemine maruz bırakılmamalıdır. Ama implantı da çıkarmak her zaman mümkündür. Hatta implant çıkarıldıktan sonra aynı boşluğa hemen o seansta dental implant uygulanabilir.

Böylece hastanın ikinci bir cerrahi işleme kalmadan bütün bir işlemi tamamlanmış olur.

İmplant Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

İmplantlar, dişlerin yerine geçen yapay dişlerdir ve doğal dişler gibi bakıma ihtiyaç duyarlar. İyi bir implant bakımı, implantların dayanıklılığını arttırır ve diş eti hastalıklarından korunmanıza yardımcı olur.

İmplant bakımı, düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve ağız gargarası kullanımı gibi diğer diş bakım yöntemleri ile benzerdir. Ayrıca, diş hekiminize düzenli kontroller yaptırmak da implant bakımı açısından önemlidir.

  • İmplant bakımı için özel ürünler mevcuttur, ancak diğer diş bakım ürünleri de kullanılabilir. Diş hekiminiz size, implant bakımı için uygun olan ürünleri önerir.

İmplant bakımı sırasında, implantların yüzeylerini çizmemek için yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanmak önemlidir. Ayrıca, diş ipi kullanırken implantın çevresindeki diş etlerini hassas bir şekilde temizlemek gerekir.

Online Hızlı Randevu