Tek Diş İmplant Fiyatları implant tedavisinin en çok merak edilen sorulardan birisidir. İmplant fiyatlarından bahsetmeden önce diş implantı nedir ve avantajları nelerdir bunlardan bahsedelim. İmplant tedavisi diş çekimi sonrasında eksik kalan dişlerin yerine konulan yapay dişlerdir. İmplant uygulaması için öncelikle çene kemiğinin ölçümü yapılır. Diş çekiminin üzerinden uzun süre geçmişse çene kemiğinde erimeler gözlenebilir. Çene kemiği içine titanyum içerikli vidalar yerleştirilir. Kişinin durumuna göre bir süre iyileşme dönemi için beklenir. Sonrasında titanyum vidalar üzerine protez dişler uygulanır.

İmplant uygulaması pek çok yaştan hastaya rahatlıkla uygulanabilmektedir. 18 yaş ve üstü pek çok kişide uygulanabilmektedir. Hasta için gerekli çene ölçümleri yapılarak tedaviye başlanır. İyileşme dönemi ise kişiden kişiye değişebilmektedir.

İmplant mı Kaplama mı?

Diş implantı uygulaması günümüzün en modern ve yenilikçi diş uygulamalarından birisidir. Köprü uygulamaları yapılırken eski klasik yöntemler uygulanırdı. Buna göre yandaki komşu dişlere ihtiyaç duyulur ve bunun sonucunda yandaki sağlam dişlerin kesilmesi gerekirdi. İmplant tedavisinde ise yandaki dişlere zarar vermeden uygulama gerçekleşmektedir. Dişin yerleştirilmesi titanyum vidalar aracılığıyla gerçekleşir. Böylece yandaki komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz. Bu sayede diğer dişlere herhangi bir zarar vermeden sadece boş kalan yere diş uygulaması yapılır.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavinsin avantajları çoktur. Öncelikle bu tedavi yöntemiyle komşu dişlere zarar verilmemesi en büyük avantajdır. Tek bir ya da birkaç diş için sağlam dişlerin zarar görmesi artık implant tedavisiyle ortadan kalkmıştır. Eski yöntemlerle yandaki dişlerden yardım almak için sağlam dişlerin kesilmesine gereksinim duyulurdu. İmplant tedavisinde ise böyle bir şeye ihtiyaç yoktur. Diğer dişlere zarar vermeden diş tedavisi gerçekleşir.

İmplant tedavisi ile sağlanmak istenen estetik görünüm en iyi şekilde sağlanır. Gülüş estetiği için en uygun tedavi biçimlerinden birisi olarak implant tedavisi önerilmektedir. Kişinin eksik dişleri modern bir uygulama ile tamamlanır ve hastanın özgüveni en iyi şekilde sağlanır.

İmplant diş tedavisi fonksiyonel bir uygulama imkânı hastalara sunar. Tek veya birkaç diş eksikliğinde uygulanabildiği gibi çoklu diş uygulamaları için de tercih edilebilen pratik bir tedavi seçeneğidir. Tüm dişlerin yokluğunda protez dişler yerine implant dişler daha çok avantaj sağlar. Protez takma dişler oynama yapabildiği için hem besinleri yemede kişiye zorluk yaşatır hem de zaman içinde ağrılara neden olabilir. İmplant uygulaması ile bu tür şikayetlerin ortadan kalktığı görülür. Aynı zamanda ağız içi bakım ve hijyen de bu tedavi seçeneğiyle çok daha kolay ve sağlıklı bir şekilde olabilmektedir.

İmplant Tedavi Yaptıran Kişiler Dişlerini Ne Kadar Kullanabilir?

İmplant tedavisi yaptıran dişlerin ömrü uzun süre sürebilmektedir. Ömür boyu kullanım sağlanabilmektedir. Sadece titanyum vidalar üzerindeki protez kısmı 8 ya da 10 yıl kadar kullanabilmektedir. Bu kısmın yenilenmesiyle dişlerin kullanımına güvenli bir şekilde devam edilebilmektedir.

Diğer diş tedavilerinde olduğu gibi implant uygulanan dişlerin ömrünü uzatmak kişiye bağlıdır. Ağız içi bakımın en iyi şekilde yapılması ve dişlerin dış faktörlere karşı korunmasıyla dişlerin ömrü uzatılabilir. Bunun için çay, kahve ve sigara gibi dişlere zarar veren ürünleri mümkün olduğunca azaltmak gerekir. Ağız içi bakımında ihmal edilmeden düzenli bir şekilde yapılması önemlidir. Böylece dişleri çok daha uzun bir süre sorun yaşamadan kullanmak mümkün olabilmektedir.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatları günümüzde pahalı diyebileceğimiz diş tedavi seçeneklerinden birisidir. Sağlamış olduğu pek çok avantajı düşünürsek verilen paraya değer bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yıllar dişlerin kullanılması da verilen paranın çöpe atılmayacağının kanıtıdır.

Tek diş implant fiyatı piyasa değerlerine göre her yıl değişen fiyatlarla güncellenmektedir. Fiyatlar konusunda net bilgi almak isteyen kişiler gitmek istediği klinik, hastane ya da doktordan fiyatlar hakkında kesin bilgi edinebilirler. Fiyat hakkında bilgi alındıktan sonra kişinin bütçesine göre tedavi görmek istediği hekim ya da hastane seçilir. Fiyatlar implant uygulanacak diş sayısına ve aynı zamanda farklı diş tedavileri gerekiyorsa onların da fiyata dahil edilmesiyle belirlenir.