All On Four İmplant Tedavisi, diğer ismiyle All on four implant tekniği hatta halk arasında da bilinen ismiyle dörtlü implant sistemidir.

Bu işlem, geleneksel olan implant uygulamalarının çok fazla gelişmiş halidir. Bu yapılan çalışma ile her kayıp diş yerine bir implant yapmak yerine, üst kısımda dört adet ve alt kısımda da dört implant ana çapa şeklinde tercih edilir. Ardından ise; implantların üstüne diş protezi sabit olacak biçimde montelenir.

All On Four tekniği nedir?

All on four tekniği yaklaşık yirmi seneyi aşan süredir kullanılan bir yöntemdir. Ortaya çıkan çalışmalar neticesinde başarısı bilimsel açıdan kanıtlanmıştır.

Çene arka kısmına iki taneden oluşan ve 30 ila 45 derecelik bir eğimli açı ile yerleştirilen çalışmanın yanı sıra; diğer ön bölgeye ise 2 implant dik açılı biçimde yerleştirilmektedir.

Alt çene iri azı dişler noktasında kemik erime yaptığında bu noktadan geçmekte olan alt çeneye ait siniri, üst çene bölgesinde ise maksiller sinüsler implant yapını engeller.

Tam olarak bu kısımlara implant yapılabilmesi için ileri cerrahi teknik durumları ortaya çıkarılmaktadır. Bu tür hastaların tedavi süresi ise bir yıla kadar uzayan süreçleri oluşturur.çünkü maxiller sinüs kaldırma yada otojen kemik transferi gibi kemikte düzenlemeler yapmak gerekir. Her düzenlemeden sonra 3-4 ay beklenir. Bu işlemlere gerek kalmadan all on four tekniği ile 2 ay içinde tüm tedavi biter.

All on four tekniği ise; bu şekilde ortaya çıkmakta olan anatomik sorunların ortadan kaldırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Bu sayede engel oluşturan bölgeye sabit protez yöntemi uygulanır. All on four implant tedavisi ile hastalar gün başında; implantlarıyla yaşam sürerken akşamları da geçici sabit protez sahibi olabilmektedir.

Aradan geçen dört ayın sonunda ise hastalar, kalıcı protezlerine kavuşabilmektedir. Bu birkaç aylık dönem süresinde ise hastalar dişsiz olarak zor durumda kalmazlar.

All on 4 implant Nedir? Tedavi Nasıl Yapılır?

All on four tedavisina başlanmadan önce hastalardan özel ölçü alımı yapılır. Bu ölçüler ile geçici protezler hızlı bir biçimde hazırlanır. Lokal anestezi eşliğinde kişilerin varsa çekim yapılacak dişleri alınır. Yerine ise implantlar yerleştirilir. Bu yerleştirilen implantlar üstünden ise ölçü alınarak, geçici protezler bunların üzerine uygulanır.

All On Four İmplat tedavisi Sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Bu tedavi yöntemine maruz kalan hastaların en başta ilaç kullanımına dikkat etmesi önemlidir.

Düzenli bir kullanım sağlanmalıdır. Sıcak özellikli besin tüketiminden uzak durulmalıdır.

Sert yapılı besinlerin tüketilmesinden kaçınmak gerekmektedir.

All on four ile yapılan dental implant hastaları, yumuşak diyet şekline geçiş yapmalıdır. Bu sayede implantların üzerinde oluşan baskı en aza indirgenmektedir. Aradan geçen 3 ayın ardından kalıcı protezlerin yerine uygulanması ile birlikte normal beslenme düzenine geçiş sağlanmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Neden ALL ON FOUR?

All-on-four tedavi şekli, diş anlamında ağızda yetecek bir sayıda üye bulunmadığında cerrahi işlem çerçevesinde günlük yapılan bir yöntemden oluşmaktadır.

4 ya da 6 implant üst kısmına sabit bir biçimde oturtulan protezler ile tam çene protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir. Bu kusursuz hizmet neticesinde hastalar, işlev, estetik, tat alımı ve konuşma gibi durumları sorunsuz yaşayabilmesi amaç edinilerek yerine getirilmektedir.

Oldukça kısa ve pratik bir işlem olan bu süreç, zaman kaybını ber taraf eder.

Arka tarafa belli bir açı derecesi ile yerleştirilen yöntem sayesinde kemik grefti ihtiyacı ortadan kalkmış olur.

En zorlu ağız durumlarında bile hastalara ilham verici sonuçlar doğurur. Arka bölgeye uygulanan açılı yerleşim ile daha uzun implant kullanım ayrıcalığı bulunmaktadır. Kemik-implant temasını daha fazla pekiştiren yöntem, aynı zamanda dikey kemik augmentasyonunun önüne geçer.

All on Four yaptıranlar, bu yöntemin kullanımı konusunda oldukça memnun edici sonuçlar ile bizlere dönüş sağlamaktadır.

All On Four İmplant Fiyatları Ne Kadar?

All on Four fiyat 2022 senesinde de güncel fiyat listesiyle karşımıza çıkıyor. TDB All on 4 implant Fiyatları tarifesine göre; 1 ADET silindirik implant ücreti KDV dahil 11935 TL dir.bu fiyatlar marka model ve uygulayıcıya göre dğişkenlik gösterebilir.

All On Four İmplant Tedavisi için en uygun fiyat teklifini alabilmek adına Dentway’i tercih edebilirsiniz.