Lamina Diş Kaplama İle Gülüş Tasarımı estetik bakımdan dikkat çekici bir diş görünümü oluşturmak için uygulanan yöntemleri kapsamaktadır. Muazzam bir gülüşe sahip olmak herkesin hayalidir. Diş sorunları nedeniyle ağzını saklamak, pek çok kişide görülen, rahatsız hissettiren yaygın bir durumdur.

Oysa sağlıklı görünen, inci gibi dizilmiş dişlere ve doğal diş rengine sahip olmak, bizi artık sosyal ortamlarda çekingenlik yaşamaktan kurtaracaktır. Güzel bir gülüş, yaşamınızı ve sosyal ilişkilerinizi kolaylaştıracak, güzelliğinize güzellik kazandıracaktır. Lamina diş kaplama ile gülüş tasarımı uygulamalarına ihtiyacınız olup olmadığını kolayca fark edebilirsiniz.

Dişleriniz farklı şekillere sahipse, çürük veya kırık dişleriniz varsa, diş sıralamanız bozuk veya çapraşıksa, dişlerde renk kaybı ya da renk değişimi görülüyorsa ve yiyecek, içecek tüketirken sızlama, ağrı gibi sorunlar meydana geliyorsa, estetik gülüş tasarım yöntemlerinden faydalanarak, bambaşka bir görünüm elde edebilirsiniz.

Lamina Nedir?

Lamina veya Lamine olarak bilinen, estetik diş hekimliği tarafından uygulanan diş kaplama yöntemlerinden biridir. Bu yöntem genellikle porselen diş kaplama adıyla tanınmıştır. Lamina diş kaplama aslında tek başına dişlerin ön kısmındaki bozuklukları gidermek için uygulanmaktadır.

Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, her türlü diş-ağız yapısı sorununda hekiminize başvurabilir, lamine kaplama ile tamamlanacak genel bir diş tedavisi görerek, harika bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Tıbbi ve estetik diş kaplama yöntemleri birbirini tamamlayacak uygulama şekilleridir. Önce sorunlu dişler, kanal tedavisi, diş çekimi gibi farklı yöntemlerle iyileştirilir. Ve estetik açıdan uygun bir kaplama ile görünüm-renk bozuklukları giderilebilir.

Lamina diş tedavisi öncesi hastaların diş yapıları incelenir. Pürüzler, oyuklar veya çatlaklar olup olmadığına bakılır. Daha sonra dişin ön kısımları hafifçe soyulur ve kaplamaya hazır hale getirilir. Ölçüsü alınarak üretilen porselenler dişlere yapıştırılır. Porselen kaplamalar, hem sağlamdır hem de doğal diş rengine benzer renk yapısına sahiptir. Yaprak halinde hazırlanan porselenlerin önce hastada nasıl durduğuna bakılmalı ve uyumsuz yerler varsa tekrar düzeltilmelidir. Daha sonra özel üretim yapıştırıcı maddelerle kaplama işlemi tamamlanır.

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Rengi ve ışık geçirici özelliği ile lamina porselen kaplama, doğal bir görünüm ve gülüş elde etmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Porselen yaprak diş kaplama malzemeleri hastanın diş yapısına göre hazırlanır ve diş yüzeyine yapıştırılır. Bu aşamadan önce hastanın dişleri kontrol edilir ve lamina malzemeye uygun şekilde aşındırarak düzeltilir.

Estetik gülüş tasarımı dışarıdan bakıldığında yapay bir görünüm vermez. Aksine, sağlıklı ve bakımlı bir diş yapısına sahip olduğunuz izlenimi sağlayacaktır. Uygulama süreci ağrısız ve oldukça pratiktir. Hekiminiz gerek duyduğunda tedavi sürecinde bölgesel anestezi uygulayabilir. Porselen gülüş tasarımının en güzel yanlarından biri, öncesinde hastanın nasıl diş yapısına sahip olacağını görebilmesidir.

Porselen malzemeye geçmeden önce ağıza takılacak diş kaplaması farklı bir madde ile hazırlanır. Genelde mum dişler olarak bilinen bu malzeme kişinin dişleri üzerine konur. Böylece hem prova edilir hem de hasta nasıl bir diş yapısına sahip olacağını kolayca görebilir.

Gerek görülürse, bu aşamada hasta veya hekim kaplama üzerinde değişiklikler, düzeltmeler yapılmasına karar verebilir. Prova aşamasından sonra kaplamanın nasıl olacağı netleşir ve gerekli porselen kaplama, laboratuvar ortamında hazırlanmaya başlar.

Tedaviyi Kimler Yaptırabilir?

Dişleri arasında aralık olanlar, çarpıklık bulunanlar, diş yüzeyi aşınmış, kırılmış veya çatlamış olanlar bu yöntemden yararlanabilir. Bunun yanında dişlerin çürük olmasında ve çeşitli nedenlerle renk değişimi yaşayanlar da gülüş tasarımı ve diş kaplama tedavisi alabilir. Bazı kişilerde tırnak yeme gibi zararlı alışkanlıklar vardır. Böyle kişilerde önce bu sorunların giderilmesi ve sonra tasarım yapılması gerekir.

Gülüş tasarım tedavisi yapıldıktan sonra hastanın dişlerine özen göstermesi oldukça önemlidir. Nesneleri veya tırnakları ısırmak, kemirmek gibi zararlı alışkanlıkların gerekirse psikolojik tedavi alınarak sonlandırılması gerekir. Çünkü çene yapısı ve diş eti sorunlarına neden olacak davranışlarda tedavi yapılamaz veya tedavi sonrası gerekli koruma sağlanamaz. Böyle durumlarda hekiminizden bilgi almanız yararlı olacaktır.

Lamina diş kaplama ile gülüş tasarımı alanında deneyim sahibi kliniklere veya hekimlere başvurmalısınız. Doğru yöntemlerle yapılan estetik gülüş tasarımı size çok uzun yıllarca doğal bir görünüm sağlayacaktır. Sorularınızı sormak veya detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.